Diabéteszesek Honlapja
Az egészséges élet alapja

MENÜ

Tizenöt tipp a sikeres fogyókúrához

Annak ellenére, hogy a kevesebb evés, illetve a több mozgás a fogyókúrázás két alaptétele, korántsem olyan egyszerű a feladat. A fogyni vágyóknak ugyanis szükségük van az étkezési tippek arzenáljára, amelyek átsegítik őket az elkerülhetetlen nehézségeken. Összegyűjtöttük a legjobbakat.

Ha már cukorbeteg vagy, olvasd el, mit tehetsz állapotod kezelésére: A kettes típusú cukorbetegség kezelése.
Az alábbi tizenöt tipp az eddigi legsikeresebbek a fogyókúrázók körében


1. Kellő mennyiségű folyadék
Igyunk kellő mennyiségű vizet egész nap; továbbá fogyaszthatunk kalóriamentes italokat, a tea számos fajtájából válogathatunk.

2. Zsírmentes termékek ellenőrzése

Alaposabban nézzük meg a „zsírmentes” termékeket. Noha ezek valóban nem tartalmaznak zsírt, ám tele lehetnek cukorral, amely zsír formájában rakódik le a testünkön.

3. Vacsora utáni rágcsálás

Gondoljuk meg, mit eszünk lefekvés előtt! A legjobb, ha vacsora után már nem rágcsálunk semmit, de ha mégis muszáj, kis adag alacsony zsír- és kalóriatartalmú ételeket válasszunk, mint például a jégkrém.

4. Szomjúság vagy éhség?

Gondolkodjunk evés előtt. Talán nem is vagyunk igazán éhesek. Elképzelhető az is, hogy ha nem ittunk a nap folyamán elegendő vizet, a szomjúságot összetévesztjük az éhséggel.

5. Mérlegfüggőség

Ne váljunk a mérlegelés rabjává, a mérleg ugyanis nem mindig mér pontosan. Mindemellett, az is előfordulhat, hogy nem is veszítünk a tömegünkből, hanem a zsír izomra cserélődik, így pedig csak a centik fogynak.

6. A stessz és az evés

Ne evéssel harcoljunk a stressz ellen! Egy cukorka elmajszolása helyett inkább lapozzunk bele egy jó könyvbe, hallgassuk meg a kedvenc zenénket, vagy hívjuk fel egy barátunkat.

7. Mozogjunk

Sétáljunk naponta annyit, amennyi csak lehetséges! Helyezzünk egy plusz akadályt a célunk és magunk közé; például használjuk a lépcsőt lift helyett, telefonálás közben is sétálhatunk a folyosón.

8. Figyeljünk a táplákozásra

Együnk olyan ételeket, amelyek glikémiás indexe (GI) alacsony. A sokmagos kenyér, zabpehely, szárított gyümölcs, kukorica, édes burgonya cukortartalma lassan bontódik le a szervezetben, ami alacsonyabb inzulinszinttel jár, és a zsír is gyorsabban ég el.

9. Zöldség és gyümölcs

Tartalmazzon több gyümölcsöt és zöldséget az étrendünk. Az elfogyasztott plusz zöldséggel és gyümölccsel nem tudjuk túlenni magunkat, és a bevitt zsírmennyiség szempontjából is kedvező. Mindemellett egészséges fitokemikáliákat tartalmaznak, illetve betegség-megelőző hatásuk van.

10. Kevés alkohol

Igyunk kevesebb alkoholt. A szeszesitalok túlcsordulnak a kalóriától, tápanyagnak meg nagyon is híján vannak. Egy sima gin, tonikkal már 140 kalóriát tartalmaz.

11. Sok rost

Növeljük a bevitt rost mennyiségét. A rostban gazdag étrend nem csak azért jó, mert csökkenti az étvágyat, hanem megelőző hatással bír a rák kialakulásában, különösen a vastagbélrák esetében.

12. Sok fehérje

Ne fukarkodjunk a fehérjével. A protein laktat, segít az izomzat védelmében, és zsírégetésre buzdítja a testet.

13. A fűszer és a diéta

Fűszerezzünk! Nemcsak az ételnek ad jó ízt, hanem segít az éhségérzet megszűntetésében is.

14. A tányér mérete

Együnk kisebb tányérokból. A kistányér becsapja a szemünket – így az agyunkat is –, következésképpen az adag nagyobbnak látszik, az étvágyunk ezért kevesebb étellel is csillapítható.

15. Kedvenc ételeink

Ne száműzzük kedvenc ételeinket. Ha mellőzzük kedvelt fogásainkat, csalódottnak érezhetjük magunkat. Csupán a mennyiséget mérsékeljük. Egy doboz süti helyett, amit általában együltő helyünkben el szoktunk fogyasztani, együnk csupán egyet.

---------------------------------------

20 biztos fogyókúrás tipp
Egyszerű trükkök, hatékony fogyás


Fogyókúrád sikere nem csak azon múlik, hogy mit és mennyit eszel. Ismerj meg néhány trükköt!

1. Igyál több vizet!

Igyál meg minden nap legalább nyolc pohár vizet az étkezések között, illetve egy nagy pohár vizet az étkezések előtt húsz-harminc perccel. Az ásványvíz mellett ihatsz gyógyteát, gyümölcs- és zöldségleveket is. Fontos tudnod, hogy ha a fogyókúra mellett edzel is, még több folyadékra van szükséged.


2. Ne kevesebbet, többet egyél!

Ha fogyókúrád ideje alatt kevesebbet eszel, anyagcseréd lelassul, ami egyenes út a súlygyarapodás felé. Az anyagcseréd helyes működése, illetve vércukorszinted egyensúlya érdekében egyél a nap folyamán minél több alkalommal, rendszeres időközönként.

Végleges fogyás!
Enzimdiéta »
Ízpont-diéta »
Mínusz 6 kiló »
Éhezés nélkül »
Mínusz 10 kiló »
Telitalálat-diéta »
Mediterrán diéta »
Dupla zsírégetés »
3. A leves legyen az első

Minden étkezést kezdj egy kis bögre levessel. A leves eltelít, így nem leszel annyira éhes, és jóval kevesebbet fogsz enni a főmenüből.
4. Fejtsd meg, mi az, ami téged fal fel

Gyakran a negatív érzelmek, például a stressz, az unalom, a düh és a magány vezetnek oda, hogy nagy mennyiségben vegyél magadhoz egészségtelen ételeket. Ha tudatosan próbálod elsajátítani azt a képességet, hogy étel nélkül szállj szembe mindezekkel, hosszútávon biztosíthatod magadnak a karcsúságot.
5. Figyeld, mikor iszol!

Lehetőleg ne igyál nagy mennyiségű folyadékot az étkezések alatt – még vizet se. Igyál inkább az étkezések előtt fél órával, étkezések alatt pedig csak kortyolgass. Fontos, hogy szénsavas üdítőt semmiképp sem szabad innod a fogyókúra alatt.
6. Néha belefér a nassolás

Ha le akarod adni a plusz kilókat, és nem akarod, hogy gyomrod egész nap korogjon, stabilizálnod kell a vércukorszintedet, amihez pedig elengedhetetlen, hogy a főétkezések között, délelőtt, illetve délután nassolj egy kicsit. Persze válassz egészséges finomságokat, például gyümölcsöt vagy zöldséget.


7. Lassíts!

Egyél mindig nagyon lassan, ugyanis legalább húsz perc szükséges ahhoz, hogy ne csak a gyomrod, de az agy is azt érezze, hogy jóllaktál. Emiatt, ha gyorsan eszel, könnyen túllépheted a megengedett mennyiséget.Szavazz!

Hogy tisztulsz januárban?
Sehogy
Léböjttel
Szaunával
Spéci diétával
Természetes szerrel
8. Add meg a módját!

Mindig egyél az asztalnál, és koncentrálj magára az étkezésre. Ha például tévénézés közben eszel, lazán hátradőlve a kanapén, könnyen azon kaphatod magad, hogy nem figyeltél, és már a harmadik adag sütid is elfogyott.
9. Maradj mozgásban!

Ha nem is edzel rendszeresen, fontos, hogy egész nap mozogj, és ne lassulj le túlságosan, legyen szó akár bevásárlásról, lépcsőzésről, vagy éppen egy kiadós sétáról.
10. Légy felkészült!

Találd ki előre, hogy mit fogsz enni másnap, így könnyebben ellenállhatsz a kísértésnek. Ha a munkahelyeden eszel, csomagold el, ami a vacsorából maradt, vigyél gyümölcsöt, zöldséget, levest vagy salátát, növényi magvakat és gyógynövényes teafiltert.
11. Ne vásárolj éhesen!

Ha úgy mész el bevásárolni, hogy közben éhes vagy, nehezen kerülheted el, hogy minden, amit megkívánsz, a kosaradban landoljon. Ezért mindenképp egyél előtte, illetve készíts bevásárló listát, és szigorúan tartsd magad ahhoz.


12. Nyers erő

Bármit főzöl is, tálalj hozzá mindig olyan ételt is, ami nyers, és alaposan meg kell rágni. Még a leves mellé is válassz egy kis darab nyers zöldséget. Ha ugyanis jól megrágod az ételt, az emésztőenzim-termelődés serkentésével nagyban hozzájárulsz anyagcseréd kiegyensúlyozott működéséhez.
13. Légy jóllakott!

Ha megéheznél, egyél olyan leveseket, vagy igyál olyan turmixokat, melyek kalóriaszegények, viszont könnyen eltelítenek. Válassz például krumplilevest vagy tejes gyümölcsturmixot. Ha már reggelire fogyasztasz belőlük, valószínűleg kevesebbet fogsz enni a nap folyamán.
14. Bújj korán az ágyba!

Ha legkésőbb fél 11-kor lefekszel aludni, elegendő időt hagysz testednek – májadnak –, hogy nyugodtan elvégezze az általában 11 óra és hajnali 2 óra között zajló napi méregtelenítést. A máj egészséges működése pedig alapfeltétele az egészséges emésztésnek.
15. Fő a rendszeresség

Próbálj meg minden nap ugyanakkor enni. A rendszertelen evés vércukorszint-ingadozáshoz, hirtelen feltörő éhségérzethez, valamint az anyagcsere-működés lelassulásához vezethet.
16. Reggelizz, mint egy király!

Tartsd meg a régi mondás elveit, vagyis reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, és vacsorázz, mint egy koldus. Nagyon fontos, hogy vacsorára jóval kevesebbet egyél, mint ebédre.


17. Vacsorázz korán!

Fontos, hogy elegendő időt biztosíts emésztésednek a táplálék feldolgozására, a salakanyagok kiürítésére, illetve a pihenésre, ezért este hat és hét után már semmiképp se egyél.
18. Légy nyugodt!

Egyél olyankor, amikor nyugodt vagy, és semmiképp se állj neki főétkezésnek, amikor túlságosan feldúltnak érzed magad. Ha nem tudsz megnyugodni, jobb, ha a túl nagy mennyiség elfogyasztása helyett egy egyszerű levest vagy egy pohár gyümölcslevet választasz.
19. Elő a kistányérral!

Ugyan nem árt sokszor enned a nap folyamán, azonban mindig csak kis adagokat fogyassz. Hogy elkerüld a kísértést, válassz egy kisebb tányérat, és mindig csak azt pakold tele.
20. Ne mérd meg magad túl gyakran!

Ne mérd meg magad minden egyes nap végén, hiszen, ha nem tapasztalsz rövid idő elteltével látványos eredményt, könnyen elkeseredhetsz. Emellett fontos, hogy egy valódi fogyókúra és az egészséges táplálkozás nem a kilók és a kalóriák számolgatásán, hanem egy új, egészséges életstílus elsajátításán alapszik.

Asztali nézet